hosting
Ana Sayfa Site ekle Yeni Siteler Top Siteler Seçtiklerimiz Top 10 Site Haritası İletişim
>> HOME >> Doğa & Çevre & Hayvanlar >> Hayvanat Bahçeleri

  Ayrintili Arama 


 Baslik  animal litter (hijyenik hayvan altlığı
Oy analizi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 URL  http://www.oz-kim.com.tr
 Oy ver  Toplam Oy : 2, Ortalama degerlendirme : 10.00
 Kayit Tarihi  11-16-2007
 ETC   Hits : 4942, Ziyaretçiler : 3076, Açiklama : 0
 E-mail  

ANIMAL LITTER ( HİJYENİK HAYVAN ALTLIĞI )1.) zeminde ve taban örtüsünde nemi sınırlar.Daha iyi yatak ısısı sağlar,hayvanların daha temiz olmasını sağlar,fermentasyonu azaltır,bakteri üremesini azaltır,bünyesindeki mikro gözeniklilik sayesinde zararlı mikropları hapseder,böylelikle hayvanlardaki enfeksiyöz hastalıklar azalmış olur.Daha az altlık meteryali kullanılmasını sağlar.

2.) Ammonia (NH3) diffüzyonunu sınırlar,amonyak gazlarını tutar,kötü kokuyu engeller ve bunları emer böylelikle oluşabilecek solunum yolları hastalıklarının önüne geçilir,tamamen doğaldır,hijyeniktir,fosfat içermez,hayvanlar tarafından yenmesi zararlı değildir.hayvan atıklarını kendi bünyesindeki trace elementlerden zenginleştirerek,organik tarımda kullanılabilen değerli bir organik gübre yapar.suyu emmesi ile beraber ortama mentol kokusu yayar.


3.) Boşluklara yüksek oranda oksijen sağlamasından dolayı daha iyi havalanan gübre aerobik fermentasyon artar,kompost’un kalitesi yükselir.kendi ağırlığının 400 katı sıvı emebilir,mentol kokusu nedeniyle uçan ve yürüyen haşerelerin uzak durmasını sağlar.


4.) ANIMAL LITTER NASIL UYGULANIR
Anımal Lıtter zemin üstüne serpilir,onunda üstüne diğer altlık materyelleri serpilir.

SÜT İNEKLERİ
Saman üstüne 75 gr/m2 yada hayvan boxlarında 90 gr/m2 her iki yada üç günde bir yenilenir.ANIMAL LITTER süt veren ineklerin uyuma alanlarında mikroorganizmaların ( bakteri ve mantarların) üremeleri nedeniyle gelişen mastidiste(meme iltihabını) önler.

BESİLİK BUZAĞI
150 GR/ Hayvan başına uygulanır.her iki üç günde bir yenilenir,ANIMAL LITTER Kullanarak çiftçi hayvan altlığı için kullandığı saman,talaş,çeltik gibi altlık materyallerinin değişme sıklığını azaltır.buda altlık materyal maliyetini düşürür.

KOYUN
Yetişkin koyunlar için 50-75 gr/m2 .her 4-5 günde bir zemin tazelenir.

AT-DEVE
Boş ahırlarda zemine,tabana ANIMAL LITTER serpilerek zemin koruma altına alınır.Daha sonra saman veya talaş serpilir.Sonra idrar miktarına bağlı olarak her gün 500-700 gram kadar ANIMAL LITTER elle serpilir. Önerilen doz at başına her hafta 2-4 kg. Bu uygulama ,atları hot-feet(sıcak ayak) sendromundan korur.
KÜMES: piliç ( broiler) gr/m2 2. haftadan 5. haftaya kadar özellikle sulukların etrafına yeniden ANIMAL LITTER serpilerek tazelenir.uygulamada yukarıdaki 2. uygulama şekli önerilir.

HİNDİ : 100 - 150 gr/m2 2. haftadan 10. haftaya kadar özellikle sulukların etrafı yeniden serpilerek ANIMAL LITTER tazelenir.


AMBALAJ ŞEKLİ : 20 KG lık torba
ASGARİ SİPARİŞ : 50 TORBA ( 1000 KG )
NAKLİYE BEDELİ FİRMAMIZA AİTTİR.
1 KG SATIŞ FİYATIMIZ : 2.25 YTL dir.


ANIMAL LITTER,HAYVAN BARINAKLARINDA ÇEVRE KOŞULLARINI İYİLEŞTİRİR,HAYVAN VERMİNDE ARTIŞ SAĞLAR.. DENEMENİZİ TAVSİYE EDERİZ.

SIPARİŞ İÇİN İRTİBAT ADRESİMİZ.
HANIMELİ SOK.19/14 SIHHIYE / ANKARA
TEL : ( 0312 ) 231 81 91 (pbx) FAX: ( 0312 ) 231 81 83
VEB :www.oz-kim.com.tr E-POSTA: oz_kim_tarim@mynet.com